قارچ هاي پوستي

همه ما هرگونه موريختگي و كچلي رو كه ميبينيم اولين كلمه اي  كه به ذهن ميرسد قارچ پوستي ميباشد،
قارچهاي پوستي در حيوان و انسان انواع مختلف دارند: مالاسزيا(با ٧ زير سويه مختلف )،تينه آ ورسيكولار،آتوپيك درماتيت و فوليكوليت و يا پسوريازيس و .... از انواع مختلف ايجاد قارچ ميباشند.
حتي ممكن است اين كچلي ها توسط عوامل قارچي ايجاد نشده باشند اما اولين مورد قابل بررسي وجود يا عدم وجود قارچ است، تشخيص اوليه با دستگاه وود لامپ(فركانس خاصي از نور ماورابنفش) و در مرحله پيشرفته نمونه برداري آزمايشگاهي خواهد بود.
قارچها درصورت نهفته بودن ميتوانند بصورت سيستميك و عمومي بدن را آلوده كنندو بصورت عمومي بدن را آلوده كنند هرچند خارش و يا عدم خارش نيز نميتواند در تشخيص كمكي نمايد.
اولين برخورد با قارچ خشك نگهداشتن پوست است و گاهي شستشوي زياد از حد پوست نيز باعث خشكي پوست شده و احتمال ابتلا به قارچ را افزايش ميدهد،برخي از قارچهاي بدن حيوانات واگيردار بوده و ميتواند به بدن انسان منتقل گردد به همين دليل دربرخورد با قارچها بايد بسيار محتاط و سريع برخورد كرد.

توسط : admin | تاریخ : 1391/07/09 | نظرات

تغذيه سگها در زمستان

رژیم غذایی  سگها  در فصل زمستان نیاز به تغییر دارد زیرا در سرما بدن حیوان به کالری بیشتری محتیاج است. این تغییرات شامل میزان پروتئین و چربی می باشد که سبب بالا رفتن درجه حرارت بدن سگها می شود.
در این فصل حیوان برای گرم کردن بدن فعالیت بیشتری انجام می دهد تا به افزایش حرارت بدن کمک کند و همین امر باعث می شود سوخت و ساز بدن نیز افزایش یابد و این عمل نیاز به مصرف کالری بالا دارد.
برای این منظور شما می توانید حجم غذای سگ را 20% تا50% افزایش داد و یا میزان پروتئین و چربی مصرفی را افزایش داد.
مقدار کالری مورد نیاز هاپو در زمستان بین 10% تا 90% بالا تر از حد نرمال می بتشد که میزان آن نسبت به عوامل زیر متغیر است که در این زمینه باید با دامپزشک مشورت شود:
1. نژاد 
2. جثۀ 
3. مقدار مو و چربی زیر پوستی
4. سن حیوان
5. وضعیت بهداشت و درمان
6. درجه حرارت محیط زندگی در فضای باز
7. میزان فعالیت سگ در خارج از منزل

نکته: منظور از چربی، افزودن روغن به غذای سگ نیست، بلکه بالابردن مصرف موادی چون کربوهیدراتها و نشاسته و چربی همراه با ماده خشك است که در بدن تبدیل به چربی مورد نیاز می شود)
مصرف غذاي خشك و تر در زمستان بايد تحت نظر دامپزشك و يا متخصصين تغذيه باشد.

توسط : admin | تاریخ : 1391/07/09 | نظرات

هشدارهای مهم

در کلینیک دامپزشکی نوین پت  همیشه قبل از واکسیناسیون حیوان شما کاملا" معاینه میگردد و در صورت سلامت و بالا نبودن درجه حرارت واکسیناسیون انجام میگردد.
نکته مهم اینجاست که حضور در کلینیک پس از واکسیناسیون به مدت 30 دقیقه الزامی میباشد. در موارد معدودی شوک ناشی از حساسیت به واکسن در حیوانات مختلف دیده شده که اگر به موقع و درست
تشخیص داده نشوند منجر به مرگ خواهند شد.
نكته قابل ذكر اينست كه واكسيناسيون نميتواند ايمني ١٠٠% در حيوان ايجاد كند و حتي پس از واكسناسيون و يا به فاصله كم از تزريق احتمال مشاهده و ابتلا به بيماريهاي ويروسي وجود دارد.
         

 

توسط : admin | تاریخ : 1391/07/12 | نظرات

قوانین همراه داشتن حیوان خانگی در سفرهای خارجی

از آنجایی که جدا شدن حیوان خانگی از نگهدارنده باعث مشکلات روحی و حتی مشکلات جسمی در هردو طرف میگردد همراه بردن حیوان در سفرهای خارجی نیز امری اجتناب ناپذیر است لذا جهت سفرهای خارجی انجام امور زیر و همراه داشتن مدارک ذیل در سفرهای خارجی الزامیست
1-کاشت و تزریق میکروچیپ و اخذ کارت و شناسنامه الکترونیکی حیوان(میکروچیپ مجاز  و معتمد سازمان دامپزشکی)
2- انجام واکسیناسیونهای لازم(بسته به قوانین بهداشتی کشور مقصد)
3- اخذ تیتر اندازه گیری آنتی بادی هاری(درصورت تقاضای کشور مقصد)
4- صدور گواهی سلامت توسط دامپزشک کلینیکهای مجاز
مدارک مورد نیاز که باید به بخش قرنطینه اداره دامپزشکی ارایه شود:
1-اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه حیوان
2- اصل و کپی کارت میکروچیپ از شرکت معتمد سازمان دامپزشکی
3- کپی صفحه اول پاسپورت فرد همراه حیوان(نگهدارنده یا انتقال دهنده حیوان)
4-اصل گواهی سلامت دامپزشک کلینیکهای مجاز
5- پرداخت فیشهای بانکی در اداره دامپزشکی منطقه(در صورت تقاضای اداره دامپزشکی)
لازم به توضیح است که تعداد سگ و گربه تا 2 عدد و پرندگان زینتی تا 10 عدد همراه 1 مسافر و پاسپورت مجاز میباشد.

کلینیک دامپزشکی نوین پت آمادگی دارد کلیه مراحل فوق را انجام داده و در کلیه امور مسافرتی همراه با حیوان شمارا یاری دهد.

توسط : admin | تاریخ : 1391/07/09 | نظرات

یادداشت

کلیه مراجعین و دوستداران حیوانات میتوانند عکس حیوانات خودرا به آدرس ایمل ما        petclinic54@gmail.com    ارسال نموده تا به ترتیب و با رعایت نوبت در سایت کلینیک  قرار داده شود.فراموش نکنید که در ایمیل ارسالی حتما" جمله ""  جهت درج تصویر در سایت کلینیک ""  درج شود
کلینیک دامپزشکی نوین پت سال  ٩٥  را با هدف سال پیشگیری بیماریها با هدف سلامت حیوان آغاز کرده و کلیه مراحل خدمات خود را به مراجعین یادآور مینماید.

توسط : admin | تاریخ : 1391/07/16 | نظرات